SEMPOZYUM KURALLARI ve ÖNERİLER

Değerli katılımcımız, lütfen aşağıdaki bilgilendirme metnini dikkatlice okuyunuz

 1. Lütfen oturumunuz başlamadan 15 dk önce salonda olunuz.
 2. Doğru salonda olduğunuzdan emin olunuz
 3. Sunumlar 10-12 dk ile sınırlıdır. Bu sebeple sunumlarınızda salt kitabi teorik bilgiler vermekten kaçınarak çalışmanızın amacı, bulgular ve sonuç kısmına odaklanınız.
 4. Oturumların sarkmaması ve sizden sonraki oturumdaki katılımcıları bekletmemek adına lütfen sunum süresini (10-12dk) aşmamaya özen gönderiniz.
 5. Sunumunuz kaçıncı sırada olursa olsun oturumun başından sonuna kadar salonda bulunmanız zorunludur.
 6. Kongre sonrası katılım belgeleriniz PDF olarak tarafınıza gönderilecektir.
 7. Sempozyumlar yeni bilim insanları ile aynı platformu paylaşmak, tanışmak ve ileride beraber çalışabilmek için en iyi fırsatlardan biri olarak görülmelidir. Bu sebeple oturumlara aktif olarak katılmak ve diğer katılımcılarla etkileşim halinde olmak son derece önemlidir. Özellikle farklı illerden katılımcı bilim insanlarının sizlerin çalışmalarınızdan faydalanabilmesi, ileriki çalışmalarında sizlerin metinlerinden referans alması (kaynak göstermesi) akademik kariyer sürecinize büyük katkı sağlayacaktır. Bu sebeple tam metinlerinizi bunları dikkate alarak hazırlamanızı önermekteyiz.
 8. Yayın sürecinde herhangi bir aksaklık/mağduriyet yaşamamak için lütfen sempozyum takviminde belirtilen süreleri ve açıklamaları dikkatle okuyunuz. Süresi içerisinde gönderilmeyen tam metinler yayımlanamamaktadır.
 9. Sempozyum kitapları yayınlandıktan sonra birer nüshası Kültür Bakanlığına, İçişleri Bakanlığına ve dijital kütüphanelere gönderilmektedir. Bu aşamadan sonra kitap birçok mecrada kayıt altına alındığı ve binlerce kişi tarafından elektronik ortamda paylaşıldığı için basılı eser hükmü kazanmaktadır ve kitapta herhangi bir değişiklik, ekleme/çıkarma yapılamamaktadır. Bu sebeple çalışmalarınızın son halini göndermeden önce dikkatle kontrol ediniz.
 10. Oturumların başlatılması, soru cevap alınması ve oturuma ilişkin tüm hususlarda düzenleme kurulumuzu temsilen oturum başkanları tam yetkilidir.
 11. Sempozyumumuzu değerlendirme süreci, bilim ve danışma kurulu yapısı ve katılımcı çeşitliliği bakımından ulusal niteliktedir ve ilgili kurumların kriterlerine göre akademik yükselme kriterini karşılamaktadır.

Çok değerli çalışmalarınızla kongremize yaptığınız katkılar sebebiyle teşekkür ederiz.

OTURUM BAŞKANLARIMIZ İÇİN AÇIKLAMA
 1. Oturum başkanlarımız, düzenleme kurulu adına oturumların yönetilmesi noktasında tam yetkilidirler.
 2. Oturum başlangıç saatinde kısa bir oturum açılış konuşması yaparak oturumu başlatabilirsiniz.
 3. Programdaki sunum sıralamasını uygulamanızı tavsiye etmekle beraber, oturum sırasında gerekli görmeniz halinde sıralamayı değiştirebilirsiniz.
 4. Her bir sunum için 10-12 dk süre ayrılmıştır. Sunum sürelerinin aşılmaması noktasında katılımcılarımızın hassasiyet göstermesi önemlidir. Soru cevap kısmını dilerseniz her bir sunumdan sonra, dilerseniz oturumun sonunda yapabilirsiniz.
 5. Oturum başkanı olarak her hususta bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Değerli katkılarınızla iyi bir kongre geçmesini dileriz.

arrow_upward
ok