Başvuru yapacak adaylar, TAM METNİNİZİ en geç 24 Kasım 2022 tarihine kadar doc/docx (MS Word) formatında adresine göndermeleri gerekmektedir.
EK BİLGİLER
  1. Bildiri metni Türkçe olmalı ve en fazla 7000 kelimeden oluşmalıdır.
  2. Bildiri başlığından sonra bir satır boşluk bırakılmalı, başlıktan sonra yazar/yazarların isimleri, unvanı, kurumu, e-postası, Orcid numarası belirtilmelidir.
  3. Yazar isminin altında yazıya ilişkin, 12 punto büyüklüğünde tek satır aralığıyla yazılmış, 200 - 250 kelimelik Türkçe ve İngilizce özet bulunmalı, bildiriye ilişkin 3-5 anahtar sözcüğe Türkçe ve İngilizce olarak ayrı ayrı yer verilmelidir.
  4. Bildiri metni dipnot ve kaynakçası İSNAD 2. Edisyona uygun yazılmalıdır. İSNAD 2. Edisyon hakkında ayrıntılı bilgi için İSNAD resmi web sayfasına tıklayınız
  5. Başlık ve özet sayfasından sonra başlayacak olan bildiri metni 12 punto harf karakteri, Times New Roman yazı fontu ve 1,5 satır aralık ölçüsü kullanılarak yazılmalıdır. Çalışmanın başlığı 14 punto, diğer tüm başlıklar 12 punto ve ilk harfleri büyük olacak şekilde koyu ve sola yaslı yazılmalıdır.
  6. Bildirilerde sayfa numarası sayfanın sağ alt köşesinde yer almalıdır.
  7. Sayfa tasarımında sol, sağ, üst ve alt boşluklar 3 'er cm olarak ayarlanmalıdır.
  8. Sempozyuma gönderilecek bildirilerin başka bir akademik etkinlikte yayımlanmamış olması ya da yayım için değerlendirme aşamasında bulunmaması gerekir.
arrow_upward
ok